HDP binasına saldırıyla ilgili gözaltına alınan 6 kişi adliyeye sevk edildi - Yaziyor.Org

HDP binasına saldırıyla ilgili gözaltına alınan 6 kişi adliyeye sevk edildi

Marmaris’te HDP’ye pompalı tüfekle saldıran Adnan Temel A. (28) ile azmettirici olduğu iddia edilen Ensar A.’nın (29) da aralarında bulunduğu 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Muğla Marmaris’te HDP’nin ilçe binasına pompalı tüfekle saldıran Adnan Temel A. (28) ve azmettirici olduğu söylenen Ensar A.’nın (29) da aralarında bulunduğu 6 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Marmaris’te, HDP’nin ilçe binasına çarşamba günü saat 06.30 sıralarında, silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen Adnan Temel A., polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelinin saldırıda kullandığı pompalı tüfek de ele geçirildi.

TIKLAYIN: Marmaris’te HDP binasına saldırı

Polisin yaptığı çalışmada, şüphelinin olay yerine taksiyle geldiği, 2018 yılında da HDP ilçe binasının camını kırdığı ve ‘mala zarar verme’ suçundan hakkında işlem yapıldığı tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce koordineli hareket eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırının azmettiricisi olduğu değerlendirilen Ensar A. ile birlikte toplam 6 şüpheyi daha gözaltına aldı.

Ensar A.’nın, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Deniz Harp Okulu Komutanlığı’ndan ilişiği kesilen öğrencilerden olduğu ortaya çıktı. Adnan Temel A. ile Ensar A. arasında herhangi bir akrabalık bulunmadığı da belirtildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce işlemleri tamamlanan 6 şüpheli, bugün adliyeye sevk edildi.