Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi için ilan açıldı

Kayyum rektörü görevden alınan Boğaziçi, davalık olan Hukuk Fakültesi için kadro ilanı açtı.

Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alındığı Boğaziçi Üniversitesi, bugün yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan ilanla, Hukuk Fakültesine doçent ve araştırma görevlileri alınacağını duyurdu.

Dün yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan kararla Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alındığı Boğaziçi Üniversitesi, bugün yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan ilanla, Hukuk Fakültesine doçent ve araştırma görevlileri alınacağını duyurdu.

“Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nden” başlığıyla yayımlanan ilanda, 1 doçent, 3 doktor öğretim üyesi ve 3 araştırma görevlisi alınacağı duyuruldu.

Ocak ayında Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesinde 5 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi kurulmuştu. Boğaziçi Üniversitesi’nin teamüllerine aykırı olarak kurulan 2 fakültenin kadrolaşma amacı taşıdığını ifade eden Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kararı Danıştay’a taşımışlardı.

Eğitim Sen, Cumuhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde hukuk ve iletişim fakülteleri kurulması işleminin yürütmesinin durdurulması talebiyle Danıştay’a dava açmıştı.