Marmaris'te HDP binasına saldırı - Yaziyor.Org

Marmaris’te HDP binasına saldırı

Marmaris’te HDP ilçe binasına saldırı oldu. Gözaltına alınan saldırganın 2018 yılında de aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve “mala zarar verme” suçundan işlem yapıldığı tespit edildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi ilçe binasına silahla saldırı oldu. Saldırda bulunan A.T.D. gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Marmaris’te sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahla saldıran bir şahsın olduğu ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri gönderildi. Saldırıyı gerçekleştiren A.T.D. (28) isimli şahıs olay yerinde gözaltına alınırken, saldırıyı gerçekleştirdiği silah ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahsın HDP ilçe binasına ticari taksiyle geldiği, 2018 yılında de aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve “mala zarar verme” suçundan işlem yapıldığı tespit edildi.

TIKLAYIN: HDP İzmir İl Örgütü’nü ateşe veren silahlı saldırgan rehin aldığı HDP’liyi öldürdü

Şahsın psikolojik tedavi gördüğü, bu nedenle ilaç kullandığı, her ay İstanbul’a psikolog görüşmesine gittiği, 2012 yılında da İstanbul Ruh Sinir Hastanesinde 1 ay süreyle kaldığı belirlendi.

TIKLAYIN: Deniz Poyraz’ın katili Onur Gencer’in ifadesinde diğer hedefleri de ortaya çıktı

Geçtiğimiz ay da İzmir HDP İl Örgütü’ne saldırı gerçekleşmiş, saldırgan Onur Gencer parti üyesi Deniz Poyraz’ın katletmişti.

TIKLAYIN: Beştaş: Deniz Poyraz cinayetinin arkasında iktidar ve küçük ortağı var