YÖK’ten üniversitelerdeki yaz okullarına dair açıklama

YÖK üniversitelere gönderdiği yazı ile yaz okullarının bu yıl uzaktan öğretimle, gelecek yıldan itibaren ise yüz yüze yapılmasını istedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelere gönderilen yazı ile üniversitelerde yaz okullarındaki öğretimin bu yıl uzaktan, gelecek yıldan itibaren ise yüz yüze yapılması istendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelere gönderdiği yazıda, yaz öğretimi eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmaması yönündeki kararın bu sene uygulanmamasını istedi. 

YÖK’ün üniversitelere gönderdiği yazı şöyle:

“Bugün yapılan Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; yükseköğretim kurumlarımız tarafından yaz öğretimi akademik takvimi belirlenerek ilan edildiği ve bazı üniversitelerde yaz öğretimi eğitimlerinin başlamış olduğu dikkate alınarak, 7 Temmuz 2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan yaz öğretimi eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmaması hususundaki kararın bu seneye mahsus olarak uygulanmaması, 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz öğretiminden itibaren uygulanmaya başlanması uygun görülmüştür”