Anonymous’tan Akbank açıklaması

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, “Akbank’a biz saldırmadık” açıklamasında bulundu.

Akbank’ın dün sabah itibarıyla çöken sistemi nedeniyle binlerce müşteri büyük bir mağduriyet yaşarken, üzerinden 24 saatten fazla süre geçmesine rağmen sorun henüz çözülmedi.

Tıklayın: Akbank’tan kesinti açıklaması

Akbank ‘siber saldırı’ iddialarını reddetti

Bankanın mobil işlemleri, kredi kartı pos cihazları ve şubeler arasındaki sistemleri çalışmazken müşteriler kartla alışveriş yapamıyor, para çekemiyor ve para transferi yapamıyor. Yaşanan bu sorunların bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından ‘Akbank’a siber saldırı düzenleniyor’ şeklinde yorumlanmasının ardından açıklama yapan banka iddiaları yalanlamıştı. Bugün de internet sitesine giren müşterilerine yönelik bir bilgilendirme mesajı yayınlayan Akbank, yaşanan sorunun banka anabilgisayarındaki teknik arızadan kaynaklandığını ifade etmişti.

Tıklayın: Anonymous: Elmalı davası, Türkiye’nin pedofililerin, tecavüzcülerin ve tacizcilerin cenneti olduğunun bir başka kanıtı

“Bu sefer gizlemeyeceklerini düşünüyoruz”

Siber saldırı iddiaları sosyal medyada konuşulmaya devam ederken, Twitter üzerinden dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’a “Doğruyu söyleyin sizin işiniz mi bu?” sorusunu yönelten bir kullanıcıya da ünlü hacker grubundan yanıt geldi.

Anonymous, verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“Akbank’a biz saldırmadık. Fakat birçok defa hacklendiklerini biliyor. Bu sefer gizlemeyeceklerini düşünüyoruz.”