Akbank’tan iki gündür süren arızaya ilişkin yeni açıklama

Akbank’tan iki gündür süren arızaya ilişkin yeni bir açıklama yapıldı ve “Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz” denildi.

İki gündür sistemsel arıza nedeniyle işlem yapılamadığını açıklayan Akbank, konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bankadan yapılan açıklamada, “6 Temmuz’da başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Tıklayın: Akbank’tan kesinti açıklaması

“Müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır”

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir. Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com’dan ulaşabilirler. Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz.”

“Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz”

Açıklamanın devamında “Hizmetlerimizdeki kesintileri gidermek için yoğun çalışmalarımızı teknoloji iş ortaklarımızla beraber aralıksız sürdürüyoruz. Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Süreçten etkilenen başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan özür dileriz” denildi.

Tıklayın: Anonymous’tan Akbank açıklaması