Kendisine şiddet uygulayan erkeği öldürdü

Adana’da, evli olduğu Okan Erdeve(47)’den sistematik şiddet gören 1 çocuk annesi İzel Erdeve(27) emniyette verdiği ifadede sürekli şiddet gördüğünü, son olarak da yine şiddetten kurtulmak isterken Okan Erdeve’yi bıçakladığını söyledi. İzel Erdeve, eşini bıçakladıktan sonra kurtarmak için yarasına tampon yapıp, ambulans çağırdı.

Merkez Çukurova ilçesi Yurt Mahallesi’ndeki rezidansta yaşayan Okan Erdeve’yi öldüren İzel Erdeve’nin olay sırasında kocasından şiddet gördüğü ortaya çıktı. Kocasının kendisini dövdüğü ve olay sırasında İzel Erdeve’nin pencereyi açıp, “Beni kurtarın” diye bağırdığı belirtildi.

Yarasına tampon yaparak kurtarmaya çalıştı

Kendisini darbeden eşine, “Üzerime gelme. Sabahtan beri beni dövüyorsun. Öldüreceksin beni” diyen İzel Erdeve, mutfak tezgahından aldığı bıçağı Okan Erdeve’nin göğsünden bıçakladı. Olaydan sonra mutfaktaki bezle yarasına tampon yapan Erdeve’nin ihbarıyla eve polis ve sağlık ekipleri geldi.  Bu sırada Erdeve, nefes alamadığını söyleyen eşini asansörün önüne taşıdı. Okan Erdeve, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

‘Beni dövüyordu’

Gözaltına alınarak emniyete götürülen İzel Erdeve’nin polise verdiği ilk ifadesi ortaya çıktı. Eşini bıçakladıktan sonra kurtarmak için yarasına tampon yapıp, ambulans çağırdığını anlatan Erdeve’nin, “Cep telefonuyla sosyal medya hesaplarımda çok fazla vakit geçirdiğim için sürekli tartışıyorduk. Başkalarıyla konuştuğumu düşünerek kıskanıp, beni dövüyordu. Çok pişmanım. Onu seviyordum. Böyle olmasını istemedim” dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İzel Erdeve, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.