Erdoğan bir kez daha Avrupa’da aşıların ücretli olduğunu iddia etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha Avrupa’da aşıların ücretli olduğunu iddia etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hizmet Binası, Akçay Barajı Alternatif İçme Suyu ve Hidroelektrik Santrali, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu.

“Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro”

Burada yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin de konuştu. “Aşılama çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah yakında kendi aşımızı da devreye alıyoruz” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gelişmiş ülkeler bile salgının yol açtığı sorunlar karşısında çaresiz kalırken, biz Türkiye’yi sağlıktan gıda ve kamu güvenliğine kadar her alanda en ileriye taşıdık. Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro. Bu şekilde para alarak yapıyorlar. İnşallah çok yakında Sakaryamız’a da bin yataklı bir şehir hastanesini kazandırıyoruz.”

İlk ‘iddia’sı değil

Erdoğan, 26 Haziran’da Hatay’daki konuşmasında da İngiltere’de koronavirüsü aşısının ücretli olduğunu öne sürmüştü. Ancak bu iddianın asılsız olduğu da medyayaya yansıyan haberlerde sıkça dile getirildi.

Tıklayın: Erdoğan’ın akrabası gözaltına alındı

Tıklayın: Merkez Bankası verileri Erdoğan’ı yalanladı

Tıklayın: Koronavirüsün yaygın belirtileri değişti