Tarkan'dan bakanlığa tepki - Yaziyor.Org

Tarkan’dan bakanlığa tepki

Antalya Finike’de iki kardeşin yaşadığı istismarı çizerek anlatmalarına rağmen faillerin tutuksuz yargılanmasına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Tepkilerin ardından açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Tarkan’dan tepki geldi.

Sanatçı Tarkan, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ‘konuyu takip ediyoruz’ demesi çok bir şey ifade etmiyor. Çünkü biliyorsunuz bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler” açıklamasında bulundu

Antalya’da biri 7 diğeri 10 yaşındaki iki kardeşin anne ve üvey babaları tarafından cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tıklayın: Ensar Vakfı’nda kalan kadınlara şantaj ile tecavüz

Artan tepkilerin ardınan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması için devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararı gözetilerek Bakanlığımızca yakın takibimizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

‘Konuyu takip ediyoruz denmesi bir şey ifade etmiyor’

Bakanlığın açıklamasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan sanatçı Tarkan Bakanlığı eleştirdi. “Bakanlığı’nın ‘konuyu takip ediyoruz’ demesi bir şey ifade etmiyor” diyen Tarkan cezasızlığa dikkat çekti. “Bu kaçıncı takipsiz kalan dava ve bunlar kaçıncı cezası verilmeyen, serbest bırakılan sapıklar” diye tepki gösterdi.

‘İcraat istiyoruz, sonuç istiyoruz artık’

Sanatçının paylaşımı şöyle:

Bugün hepimizin kanını donduran “Elmalı Davası” konusu beni çok sarstı. Kendime gelemiyorum. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “konuyu takip ediyoruz” demesi bir şey ifade etmiyor. Çünkü biliyoruz bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler. Bu kaçıncı takipsiz kalan dava ve bunlar kaçıncı cezası verilmeyen, serbest bırakılan sapıklar. İcraat istiyoruz, sonuç istiyoruz artık. Çocuklarımıza sahip çıkmanızı, bu sapıklardan korumanızı istiyoruz. Yeni hukuki düzenlemelerle çocuk istismarının ivedikle önüne geçilmesini, bu iğrenç mahlukların çok ağır cezalarla cezalandırılmalarını istiyoruz.

Her geçen gün çocuğun sefiyeti, hayatı, geleceği einden alınıyor. Yetkili merciler acilen harekete geçmeli ve bu ayıbımızın önğne geçmek için hemen gereği neyse yapmalı. Ben bu ülkenin bir bireyi olarak bu utanç verici konunun çözülmesi için ne gerekirse yapmaya hazırım.”

Ne olmuştu?

Antalya’da iki kardeşin öz annesi ve üvey babaları tarafından nitelikli cinsel istismara maruz bırakıldığı ile ilgili görülen davada, sanıklar tahliye edilmişti. Çocukların çizdikleri resimler ve beyanlarına rağmen annenin ve üvey babanın tahliye edilmesi tepki toplamıştı. 

Tıklayın: Elmalı davası 17 Eylül’de görülecek