Fatih Altaylı’dan Taylan Antalyalı paylaşımı

Giydiği tişört nedeniyle dünden beri homofobik saldırıların hedefinde olan futbolcu Taylan Antalyalı’ya HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’dan destek geldi. Altaylı “Galatasaraylı olmanın farkını hissettirdiğin için teşekkürler” dedi.

Üzerinde gökkuşağı renkleri bulunan ve “Powered by pride” (gücünü onurdan alan) yazan bir tişörtle paylaşım yapan Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı, başta Aspor ve TV 100’de program yapan Turgay Demir ve Emre Bol isimli yorumcular tarafından hedef alındı.

TV 100 kanalında yayımlanan VAR Odası programında yorumculuk yapan Turgay Demir ve Emre Bol, Galatasaray’da forma giyen milli futbolcu Taylan Antalyalı’nın “pride” tişörtlü paylaşımına dair Bol, “Milli takıma almam, herkes yaşadığı ülkenin ahlakına ananesine saygı duyacak kardeşim” diye konuştu. 

“Taylan Antalyalı’nın hangi cinsel ‘şeye’ ait olduğunu bilmiyorum, beni de ilgilendirmiyor” diyen Bol, “Taylan Galatasaray’a gelmeden önce Erzurumspor’da oynuyordu, Erzurum’da giysin bu tişörtü de görelim” dedi.

Bu konuya ilişkin olarak sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Fatih Altaylı şu paylaşımı yaptı:

“Taylan kardeşim Galatasaray’a futbolunla çok yakışıyordun ve çok şey katıyordun. Şimdi gördüm ki kişiliğinle ve karakterinle de çok şey katıyormuşsun. Galatasaraylı olmanın farkını hissettirdiğin için teşekkürler. Bırak köpekler havlasın ardından”