Aslı Baykal’dan Uğur Dündar’a yanıt

Uğur Dündar’ın Halk TV dönemine ilişkin açıklamaları sonrasında, söz konusu dönemde kanal yönetiminde bulunan Aslı Baykal’dan da açıklama geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrası adı sıkça anılmaya başlanan Deniz Baykal’la ilgili tartışmalara Gazeteci Uğur Dündar da katılmış ve Halk TV’den ayrılma sürecine atıfta bulunarak “Deniz Bey, benim gözümde bitmişti” ifadesini kullanmıştı.

İlk açıklama

Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı söz konusu açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Aslı Baykal, 31 Mart seçim zaferinin yaşandığı gece, sabaha kadar çalıştırdığı emekçileri kullanılmış eşya gibi kapı önüne bıraktığında, hem kızı, hem de Deniz Bey, benim gözümde bitmişti. 7 yıl süreyle markalaşmasına büyük katkıda bulunduğum Halk TV’den bu nedenle ayrılmıştım.”

İkinci açıklama

Dündar, paylaşımının devamında ise, “Yanlış anlaşılmasın. Ben Halk TV’den Baykal ailesinin sahipliği döneminde ayrılmıştım. Halk TV’nin yeni sahibinin Baykallarla hiçbir ilgisi yok…” ifadelerini kullanmıştı.

Aslı Baykal’dan yanıt

Uğur Dündar’ın sözünü ettiği dönem Halk TV yönetiminde bulunan Aslı Baykal ise Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Uğur Dündar hakkımda tweet atmış. Beni engellemiş o yüzden hesabından yazamadım, cevabım şudur: Tazminatlarını vererek işçileri işten çıkarmak bir işveren hakkıdır. The Marmara Otelde yaptığımız görüşmede genel yayın yönetmeni olmak istediniz, reddedince hakkınızı helal etmez oldunuz.

Her zaman tek kuruş almadım diyorsunuz, yaptığınız business class uçuş biletlerini kanalımız ödedi; Ege bölgesinde de hatırlarsınız, bazı temsilcileriniz vardı.”