Dündar - Özdil tartışması sonrası İsmail Saymaz'dan açıklama - Yaziyor.Org

Dündar – Özdil tartışması sonrası İsmail Saymaz’dan açıklama

İsmail Saymaz, son kez yer aldığı ‘Şimdiki Zaman’ programında Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında yaşanlara ilişkin açıklama yaptı ve Dündar’dan özür diledi.

Sözcü Gazetesi Yazarı ve Gazeteci İsmail Saymaz, KRT TV’de yayımlanan Şimdiki Zaman programında Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında yaşanan tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bugün aslında ben bir tweet atmıştım, onu da açıklamak isterim. O tweet’i sildim, çünkü yanlış anlaşıldı. Ben aslında dünkü tartışmayı kastetmedim. Üç gün önce de Sözcü’nün YouTube kanalında ifade etmiştim” diyen Saymaz, “Biz gazeteciler olarak, Sedat Peker’in ortaya attığı ciddi ithamları ve iddiaları, Kutlu Adalı ve Uğur Mumcu cinayeti, Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümü, Yalıkavak Marina’ya çökme, Paramount Oteli olayı, Latin Amerika’dan Türkiye’ye gelen uyuşturucu hattı, Erkam Yıldırım olayı, bütün bu ciddi iddiaları unuttuk. Neyi tartışıyoruz peki? Cukkacı gazeteci, avantacı gazeteci meselesini tartışıyoruz. Bunu biraz da maalesef biz gazeteciler bu hale getirdik. Aslında bu etik bir mesele. Biz bunu kendi mahallemize çekerek asıl büyük iddiaları tartışılamaz hale getirdik” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar’dan özür diledi

Sözlerinin devamında Uğur Dündar’dan özür dileyen Saymaz, şunları söyledi:

“Ben de aslında bunu kasteden bir tweet atmıştım. Ama Uğur Ağabeyimiz bunu dünkü tartışmaya yormuş. Aklımın ucundan geçmez. Bir de tabii orada adım geçiyor ve gazetenin yazarıyım. Dolayısıyla gazetemin iki yazarı arasındaki tartışmaya üçüncü bir yazar olarak dahil olmak da doğru gelmiyor bana. Dünkü tartışmayı da kesinlikle düşünerek değil, ondan önceki bu avantacılık meselesinin cinayetleri ve toplumsal olayları gölgede bıraktığına dair bir tweet atmıştım. Sonradan Uğur Ağabey’in incineceğini düşündüm. Çünkü Uğur Ağabey’in dünkü tartışmada mağdur edildiğini, hedef alındığını, haksızca itham edildiğini, haklı olduğunu ve yanında olduğumuzu bugün kalın kalın altını çizerken, eğer incindiyse kendisinden sizin huzurunuzda, ekran başında izliyor. onun kameradan gözlerine bakarak kendisinden özür dilerim. Bugüne kadar üzerimizde geçen emeklerinden ötürü kendisine de ayrıca teşekkür ederim.”