CHP Milletvekili Başarır: Binali Yıldırım Paramount Otel’de kaldı

CHP’li Ali Mahir Başarır, AKP’li Binali Yıldırım’ın ‘başbakan’ olduğu dönemde Paramount Otel’de kaldığını öne sürdü ve “SBK’nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu Günün Raporu programında yaptığı açıklamada, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın ‘başbakan’ olduğu dönemde Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Bodrum’daki Paramount Otel’de kaldığını öne sürdü.

“Servetiyle ilgili büyük iddialar var”

“Otele çöküldü denilen tarihte kalınmış” ifadesini kullanan Başarır, şunları söyledi:

“Binali Yıldırım ailesiyle birlikte kalıyor. O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da ‘Kendi cebimden 35 bin lira ödedim’ demişti.

Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı. Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK’nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı.”