Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil birbirine girdi!

Yılmaz Özdil’in Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili yaptığı paylaşımlar sonrası Uğur Dündar yanıt verdi. İkili arasında sert bir tartışma yaşandı.

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özdil, “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” ifadelerini kullandı.

Özdil ile olan samimiyeti ile bilinen Gazeteci Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveisoğlu, Özdil’in paylaşımına Tuncay Mollaveisoğlu’nun TELE1’de sunduğu Anında Manşet programında sert bir dille yanıt verdi.

“Yılmaz’a da yazıklar olsun”

Uğur Dündar şunları söyledi:

“Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun.”

Özdil’den yanıt

Yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” paylaşımı yaptı.

“İsmail Saymaz’a takmış”

Bunun üzerine Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin… Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış… Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” dedi.

“Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin”

Dündar, Özdil’in kendisine ‘değerli ağabeyim’ diye mesaj attığını da ifade ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” tepkisi gösterdi. Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” diyerek, “Bize yaptığına bak ya” dedi.

“Neticede kanal kiminmiş?”

Özdil ise, Twitter’dan “Neticede kanal kiminmiş?” sorusu yöneltti.