“Sedat Peker’in nerede olduğu bilinmiyor”

Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker hakkındaki iddialarla ilgili aldığı bilgileri paylaştı ve “Sedat Peker’in nerede olduğu bilinmiyor” denildiğini aktardı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakalandığına yönelik iddialar gün boyu paylaşılırken, Gazeteci Alişer Delek de konuya ilişkin açıklamalar yaptı.

“Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor”

Delek, Peker’in durumu ile ilgili Twitter hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Sedat Peker’in “basın danışmanı” Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker’in, Dubai’de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12’de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker’in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu “daveti” kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur’a bir telefon geldi….

TSİ 22:16’da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker’in hâlâ konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor…

Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum…

“Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir” yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların “Peker’in açıklamaları siyasi” olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti.”

“Elimizden gelen tek şey dua etmek”

Emre Olur’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise “Sn. Sedat Peker sağlıklı bir şekilde yaşadığı konutuna dönebilirse hepimiz sağlıklı ve net bilgiyi kendisinden alacağız. Elimizden gelen tek şey dua ederek süreci takip etmek. Unutmayın arkadaşlar; Yüce ALLAH’ın tuttuğunu kimse azad edemez!” ifadeleri kullanıldı.