Fatih Altaylı: Veyis Ateş, açıklama yapmaması üzerine zorunlu izne çıkarıldı

Fatih Altaylı, Veyis Ateş’in kendisinden kurum tarafından talep edilen açıklamayı yapmaması üzerine zorunlu izne çıkarıldığını yazdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrasında Habertürk’te ana haber bülteninde yer almayan ve yıllık izne çıktığı açıklanan Veyis Ateş’le ilgili Fatih Altaylı yeni açıklamalarda bulundu.

“Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı”

Altaylı, bugünkü köşe yazısının ilgili bölümünde “Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım” diyerek, gelişmelerin perde arkasını anlattı. “İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi” diyen Altaylı şöyle devam etti:

“Ateş’in ‘Bu iddialar tamamen yalan’ demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi. Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı. Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır.”