Kılıçdaroğlu: Sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin

CHP lideri Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” şeklindeki sözlerine, “Sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin” diyerek yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin” dedi.

AKP’lilere çağrı yaptı

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Erdoğan ‘Millet açsa onları da siz doyuruverin’ demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP’li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin.

AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur.”