CHP’li Sezgin Tanrıkulu halka söz verdi: “Yargılayacağız”

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Meclis’te yaptığı konuşmada Sedat Peker’in iddialarına değindi “Buradan halkımıza söz veriyoruz, söz. Tümünü yargılayacağız” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Genel Kurulu’unda yaptığı konuşmada, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına hatırlatarak “Buradan halkımıza söz veriyoruz, söz. Tümünü yargılayacağız” dedi.

“Mesele Adalet ve Kalkınma Partisi ‘nin yöneldiği yeni rejim anlayışı ile ilgilidir”

Siyaset, bürokrasi, medya, yargı ve iş dünyası arasındaki gayrı meşru iddiaların araştırılması ve aydınlatılması gerektiğini söyleyen Tanrıkulu, AKP’ye seslenerek “Derin devlete teslim oldunuz. Onlarla ortaklık yapıyorsunuz. Şimdi bir ortaklık bozuldu. Suç ortaklığı bozulsa da onlar da ortaya çıkar. Mesele Adalet ve Kalkınma Partisi ile ilgilidir. Mesele Adalet ve Kalkınma Partisi ‘nin yöneldiği yeni rejim anlayışı ile ilgilidir” dedi.

AKP’nin muhalefete yönelik ‘Sedat Peker videolarından medet umuyorsunuz’ sözlerine yanıt veren Tanrıkulu, “Biz sizin bu düzeninizi ifşa etmekle de mükellefiz” ifadelerini kullandı.

“O zaman da onların yanında olacağız”

TBMM’nin komisyon kurması ve iddiaları araştırması gerektiğini söyleyen Tanrıklu, konuşmasının sonunda “Buradan halkımıza söz veriyoruz, söz. Bu hukuksuzluklara imza atanların tümünü yargılayacağız. Ama bağımsız ve tarafsız hareket edeceğimiz yargı önünde ve adil biçimde. O zaman da onların yanında olacağız. İnsan hakları için” dedi.