Barış Yarkadaş: Erdoğan, Soylu’nun konuşmasını yasakladı

Barış Yarkadaş, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiğini iddia etti.

Gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV’de katıldığı Şimdiki Zaman programında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili çeşitli emirler verdiğini iddia etti. Yarkadaş, Erdoğan’ın toplantıda, Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiğini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da televizyon yasağı koyduğunu iddia etti.

“Soylu’nun bundan sonra bu konuyla ilgili televizyona çıkıp konuşmasını yasakladı”

Barış Yarkadaş programda şunları söyledi:

“Şunu söyleyeyim dün AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP MYK toplantısında Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi talimatını verdi. “Hiç kimse Sedat Peker’e cevap vermesin” dedi. Süleyman Soylu’nun da bundan sonra bu konuyla ilgili televizyona çıkıp konuşmasını yasakladı. Toplantının ardından da bugün AKP’nin emniyet kökenli milletvekilleri AKP’nin bir grup üst düzey yöneticisini ziyaret ederek Süleyman Soylu etrafında gelişen olaylardan dolayı duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.”