Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı: ‘Başka çarem kalmadı’

Bir süredir erken seçim çağrıları yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kişisel Twitter hesabından yayınladığı videosa topluma seslendi. Kılıçdaroğlu, “Her yerde erken seçim isteyeceğim. Başka çarem kalmadı, bana katılın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece bir video çekeren topluma seslendi. Kılıçdaroğlu, iktidarın mafya ve çetelerle girdiği magazinsel ilişki elinden Türkiye’nin can çekiştiği görüşünü paylaştı.Halka seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye’nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım” dedi.

‘Her yerde erken seçim isteyeceğim, siz de bana katılın’

“Başka çarem kalmadı” diyen Kılıçdaroğlu, “Her yerde erken seçim isteyeceğim, siz de bana katılın” çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun şunları söyledi:

Sevgili anne babalar, bugün sizlerle konuşalım istedim. Ülkemiz hasta ve bu hastalık Covid değil. Covid geçer, aşısı var. Ama bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu güzel ülkenin, onu ayakta tutan erdemleri var. Bu kangren, o erdemleri yok etmek üzere var. İyi bir anne-baba, iyi bir eş, iyi hısım, akraba olmanın erdemleri bunlar. Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekiştiriyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız. Önce gençlerimizi işsiz bıraktılar, şimdi de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir. Evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız. Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye’nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım. Makul anneler, makul babalar; bu ülkenin geleceğini siz tayin edeceksiniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim. Başka çarem kalmadı. Bana katılın. Seçim, hemen seçim.