Garo Paylan, Süleyman Soylu’nun Hrant Dink cinayetine ilişkin sessizliğini hatırlattı

HDP’li Garo Paylan, Süleyman Soylu’nun Habertürk yayınında Hrant Dink cinayeti hükümlüsü Erhan Tuncel’e ilişkin sözlerini hatırlatarak, “Ne Süleyman Soylu bildiklerini Savcıya anlattı, ne bir Savcı harekete geçti… 14 yıldır dalga geçtiğiniz yetmedi mi?” ifadelerini kullandı.

HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında dile getirdiği Hrant Dink cinayeti hükümlüsü Erhan Tuncel’e ilişkin iddiası hakkında bir paylaşım yaptı.

Soylu yayında, Erhan Tuncel ile Sedat Peker bağlantısına dair iddialarda bulunmuş ve “Erhan Tuncel ile Sedat Peker’i kim ortak yapar? Bu sorunun cevabını bana verin. Erhan Tuncel kim? Sedat Peker’e Erhan Tuncel’i kim emanet eder?” demişti.

“14 yıldır dalga geçtiğiniz yetmedi mi?”

Garo Paylan bu açıklamaya ilişkin bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Soylu’nun katıldığı programdan bir bölüm paylaşarak, “İçişleri Bakanı’nın Hrant Dink cinayeti hakkında: “Sedat Peker’e Erhan Tuncel’i kim emanet eder? Hangi sistem emanet eder? demesinin üzerinden on gün geçti. Ne Süleyman Soylu bildiklerini Savcıya anlattı, ne bir Savcı harekete geçti… 14 yıldır dalga geçtiğiniz yetmedi mi?” diye yazdı.