45 gazetecinin tazminatını gasp eden yönetici, başarısı nedeniyle ödüllendirildi!

Hürriyet’te 45 gazeteciyi işten atan ve tazminatlarını gasp eden İK yöneticisi, Fortune Türkiye tarafından en başarılı 50 yönetici arasında gösterildi.

Sendika çalışması yürüten 45 gazetecinin işine son veren tazminatını da ödemeyen yandaş Hürriyet Gazetesi’nin de sahibi Demirören Medya’da ‘İnsan Kaynakları Grup Başkanı’ olarak görev yapan Elif Karacaoğlu, Fortune Türkiye tarafından en başarılı 50 yönetici arasında gösterildi.

Evlerine tebligat gönderilmişti

Hürriyet; 25 Ekim 2019’da 45 muhabir, editör ve yazarı gerekçe göstermeden, evlerine gönderdiği tebligatla işten çıkarmış, tazminatlarını da ödememişti.

Yaşananlar sonrası görevine son verilen gazeteciler ise basın açıklaması yaparak, “Hürriyet’te toplam 481 yıl emeği olan 45 gazeteciye ‘Ne halleri varsa görsünler’ denildi. Kanser tedavisi görenler, hastanede bebek bekleyenler vardı. Bizimle çalışmak istememenizi çok iyi anlıyoruz. Duygularımız karşılıklı” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın paylaştığı ibana 6,7 milyon liralık bağış yapıldı

Gazetecilere haklarını vermeyen yandaş Demirören Grubu ise Covid-19’la mücadele kapsamında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrasında Milli Dayanışma Kampanyası’na 6,7 milyon liralık bağış yaptı.

2019’da görevine son verilen isimlerden İpek Yezdani ve Kenan Başaran ise, Fortune Türkiye’nin seçimini sosyal medya hesaplarında eleştirdi.

O paylaşımlar şöyle: