Erdoğan’ın övgüyle bahsettiği Çamlıca Kulesi’nde İstanbul’u izlemenin bedeli 60 TL

Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç gün önce övgüler eşiğinde açılışını yaptığı Çamlıca Kulesi, bugün ilk ziyaretçilerini ağırladı. 170 milyon liraya ihale edilen ancak 1 milyara mal olan kuleden İstanbul’u izlemenin bedeli 60 TL.

2014 yılında 170 milyon liraya ihale edilen ancak yaklaşık 1 milyar lira harcanarak yapılan Çamlıca Kulesi ziyaretçilere kapılarını açtı. HES Koduyla giriş yapılan kulenin zirvesine asansörle 1 dakika 10 saniyede çıkılıyor. 34’üncü katta İstanbul manzarası için seyir bölümüne geçiliyor.

PTT Kule A.Ş Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt, kule hakkında yaptığı açıklamalarda kulenin hafta içi ziyaretçilere açık olacağını bildirdi.

Söğüt, şunları söyledi: “Kulemiz pandemi koşulları nedeniyle hafta içi sabah 10, akşam 21 arasında hizmet verecek. Sadece pazar günleri kapalı olacağız. Onun dışındaki bütün günlerde burada misafirlerimizi ağırlıyor olacağız. Kulemiz zemin altında 4, toplamda 49 kattan oluşuyor. Yapısal yüksekliği zemin üzerinde 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 yükseklikte. Kulemiz ayrıca 20 dönümlük bir peyzaj ve alanlarıyla da aynı zamanda tam bir botanik bahçesi. Kulemiz sadece seyir terasları ve restoran katlarıyla değil aslında etkinlikleriyle de İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline gelecek”