Sedat Peker’in, Berat Albayrak evinde kalıyor dediği Murat Sancak’tan açıklama

Sedat Peker’in son videosunda Berat Albayrak’ın evinde kaldığını söylediği ve Suriye ile kaçak ticaret işlerini yürüttüğünü iddia ettiği Murat Sancak iddiaları yalanladı.

Mafya lideri Sedat Peker 8’inci videosunda “Berat Albayrak nerede biliyor musunuz? Hep arıyorsunuz ya. Murat Sancak’ın evi var Hadımköy Beylikdüzü taraflarında. Orada kalıyor, beraberler” demişti. Peker, Suriye’de ticaret yapabilmek için de Cumhurbaşkanlığı’ndan Metin Kıratlı’ya ‘başvurulması’;  Murat Sancak ve Ramazan Öztürk gibi isimlerden de ‘onay’ alınması gerektiğini iddia etmişti.

MT Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sancak, Peker’in hakkındaki iddialarına ilişkin olarak, “Berat Albayrak evime hiçbir zaman gelmedi, Suriye’de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı” yanıtını verdi.

‘Gelse başımın üstünde yeri var’

Sancak Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Berat Albayrak’ın saklanmaya ihtiyaç duyacak bir durumu yok.Ayrıca o kişinin tabiriyle telefon sinyalinden bakılabilir. Evime hiçbir zaman gelmedi, gelse başımın üstünde yeri var, ağırlamaktan şeref duyarım. O şahsın yine kendi hassasiyetiyle cevap veriyorum, Suriye’de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı ve 2 kız çocuğumun boğazından öyle olmayan bir ticaretten bir damla su bile girmedi, Allah’a çok şükür. Hiç bir şey gizli kalmaz, doğruysa ortaya çıkar bir düşünün yalansa o zaman ne diyeceksiniz?Adama haksızlık ettik diyeceksiniz. Peki ben hakkımı helal eder miyim? O zaman geldiğinde yine burdan yazarım. Ortaya atılan bir iddianın doğru olmayabileceğini hesaba katın” ifadesini kullandı. 

Murat Sancak kimdir?

Murat Sancak, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak’ın yeğeni. MT Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürüten Murat Sancak, Adana Demirspor’un başkanlığını da yapıyor. 2014-2017 yılları arasında Star Medya’nın başkanlığını yürüttü.