Can Dündar, Sedat Peker’den gelen mesajı açıkladı

Gazeteci Can Dündar, cezaevinde bulunduğu sırada Sedat Peker’in kendisine “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde mesaj attığını açıkladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Suriye’deki El Nusra örgütüne SADAT eliyle silah gönderildiğini söylemesinin ardından, MİT TIR’larıyla ilgili haber nedeniyle geçmişte cezaevine giren Gazeteci Can Dündar, Peker’in kendisini tehdit ettiğini açıkladı.

“Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı”

Genel Yayın Yönetmeni olduğu Özgürüz Radyo’nun YouTube kanalından açıklama yapan Dündar, kendisine hapisteyken Sedat Peker’in not yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde tehditte bulunduğunu dile getirdi. Dündar, şunları söyledi:

“Ne diyor şimdi Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların arasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler. Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden ayrı kaldık, sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı. Cezavindeyken gelen yazılı mesajı hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker. Sonunda o haberden dolayı 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’nin bütün yöneticileri de…”