Ayasofya’da İmam Atatürk’e hakaret etti, Erdoğan dinledi

Dün Ayasofya’da Erdoğan’ın katıldığı, programda bir imam, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okudu. İmam, Atatürk’e atfen, “Ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir?” dedi.

Dün Ayasofya’da, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” programında imam, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etti. 

Odatv’nin haberine göre, program sırasında imamın Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik, ” Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir? Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma…” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Ali Erbaş da Ayasofya’nın ibadete açılışında Atatürk’e atfen, Diyanet’in resim sitesinde yayımlanan cuma hutbesinin dışına çıkmış, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar” ifadelerini kullanmıştı.

Programa Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da katıldı.