Sedat Peker’in AKP mitinglerine ilişkin Ömer Çelik’ten açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP’ye oy toplamak için miting düzenleyen Sedat Peker’le ilgili, “AK Parti’nin bunlarla kurumsal olarak hiçbir ilişkisi yoktur” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer AKP’li isimlerle ilgili iddialrını reddeden Çelik, Peker’in AKP’ye oy istediği mitinglere ilişkin de konuştu.

“AK Parti’nin bunlarla kurumsal olarak hiçbir ilişkisi yoktur”

“Gündemde konuşulan suç örgütü lideri mitingler yaptı, AK Parti tarafından niye ses çıkarılmadı diye ifadeler ediliyor. Sanki AK Parti korumuş kollamış gibi” diyen Çelik, şöyle devam etti:

“Benim AK Parti ile ilgili ilk sözcülüğüm 2015 yılında medya ve tanıtımdan sorumlu genel başkan yardımcısı iken bana bu mitinglerle ilgili soru soruldu. Orada söylediğim şey açıkça şudur; kan akacak ifadesi ve benzeri konularda söylediğim şey şu; bizim genel bir prensibimiz vardır. 7 sene evvelki cevabım bu. Herkes duysun, kim olursa olsun bu kişiler, bazı kurumlar, organizasyonlar var. Başına Ak kelimesini koyarak kendisine ocak, dernek diyen birtakım organizasyonlar. AK Parti’nin bunlarla kurumsal olarak hiçbir ilişkisi yoktur. Bu alanda yapılan hiçbir faaliyetin sorumlusu değiliz. Biz burada AK Parti’nin kurumsal kimliği çerçevesinde bu organizasyonlara destek veriyoruz, sahip çıkmadığımız müddetçe bizi bağlayan hiçbir yanı yoktur.”