Soylu taraftarları Habertürk binası önünde toplandı

Bu akşam Habertürk yayınına katılan ve gazetecilerin kendisine çete lideri Sedat Peker’in iddialarına dair sorula sorduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu program bitiminde bina önünde bir grup karşıladı. Sokağa çıkma yasağı sırasında bina önüne gelip tezahürat eden gruba Soylu “Allah bizi utandırmasın” dedi.

Dört gazetecinin katıldığı programda kendisi hakkında ortaya attığı iddialara yönelik soruları cevaplaması beklenen Soylu, yaklaşık üç saat boyunca birçok konu hakkında konuştu.

Sosyal madyada Soylu’nun cevaplaması gereken soruları cevaplamadığına yönelik yüzlerce eleştiri paylaşımı yapılırken gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veysi Ateş, Mehmet Akif Ersoy ve programı yöneten Kübra Par da eleştirilerden nasibini aldı. 

Program sırasında Merdan Yanardağ, Soylu’ya “Kendinizi yalnız hissediyor musunuz?” sorusunu yöneltti. 

Bu soruyu uzun süre geçiştiren Soylu daha sonra, Yanardağ’a kendisini yalnız hissetmediğini ve bunu herkesin göreceğini belirtti. 

Programın sonlanmasının ardından kalabalık bir grup salgın önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Habertürk  binası önünde toplandı. “Bu kadar soysuza bir Soylu yeter” diye tezahürat yapan grubu selamlayan Soylu, “Allah bizi utandırmasın” deyip aracına bindi.