Sasha Johnson başından silahla vuruldu

İngiltere’de siyah hakları savunucusu Sasha Johnson, başından silahla vuruldu. Johnson’un durumunun ağır olduğu bildirildi.

Ülkede siyahlar tarafından kurulan İnsiyatif Al Partisi’nden (Take the Initiative Party) yapılan açıklamada, Johnson’ın Londra’da acımasız bir saldırıya uğrayarak silahla başından vurulduğu belirtildi.

Partinin açıklamasında 2 çocuk annesi 26 yaşındaki aktivistin yğun bakımda tedavi altında olduğu ve durumunun kritik olduğu belirtildi. “Saldırı, aktivizminin bir sonucu olarak çok sayıda ölüm tehdidinin ardından bu sabah erken saatlerde gerçekleşti” denildi.

Polis, geçen yıl yapılan “Black Lives Matter” (Siyahların Hayatı Değerlidir) gösterilerine liderlik etmesiyle tanınan Johnson’a yönelik saldırıyla ilgili bilgisi olanlara başvurdu. Dedektif Jimi Tele, İngiliz basınında yer alan açıklamasında, “Hepimiz bu genç kadının iyileşmesini umuyoruz. Soruşturmamız erken aşamada ve (saldırının) şartları belirlemek için soruşturma yapılıyor” ifadesini kullandı.

Tele, olası şüpheli bir durum için bölgede yaşayanlardan kapı zili veya araç kamerası görüntülerini kontrol etmelerini isteyeceklerini açıkladı