Burdur Valisi Erkam Yıldırım’a destek tweetini sildi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in uyuşturucu ticaretinin güzergahını değiştirmek için Venezuela’ya gittiğini iddia ettiği AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a Burdur Valisi’nden destek geldi. Twitterda birlikte çektikleri fotoğrafları paylaşan valinin paylaşımı daha sonra silmesi dikkat çekti.

Vali Ali Arslantaş, Mevlana’ya ait olduğunu iddia ettiği “Mecnun değiIim dost; Iakin çağırırsan çöIIere geIirim!” sözünü paylaşarak Twitter’dan Erkam Yıldırım’la olan fotoğraflarına yer verdi. Arslantaş, daha sonra paylaşımını sildi.

Sedat Peker, uyuşturucu ticaretinin güzerhahı için Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ı işaret etmişti.

burdur-valisi-ali-arslantas-tan-erkam-yildirim-a-destek-paylasimi-879194-1.

Peker yayınladığı son videoda, şunları kaydetmişti:

Kokain işini anlatayım. Yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela’da kaldı. Binali Bey’in böyle bir şeyin içinde olduğunu düşünmüyorum ancak ilk zamanlar Erkan Yıldırım hakkında çektikleri kasetleri -kumar kasetleri değil başka kasetler rüşvettir vs.- daha sonra bunu bu işe yönlendirdiler bu işin aparatı haline geldiler. Türkiye’ye gelişi gidişi tüm organizasyonun ağları bu şekilde. Neden kokain yakalanamıyor neden kokainleri Erkan Yıldırım’ın direkt gemisiyle ilgili de değil başka gemiler de koordinasyon alıyor. Peki Mehmet Ağar bunun neresinde. Mehmet Ağar da bu senkronizenin tam ortasında. Erkan Yıldırım Süleyman Soylu dostluğuna bakın. Erkan Yıldırım’ın Süleyman Soylu’nun çevresinde bu konularla ilgili dostluğuna bakın.