Binali Yıldırım, oğlu hakkındaki iddialara ilişkin Cüneyt Özdemir’e konuştu

Binali Yıldırım, Venezuleya’ya gittiği ortaya çıkan oğlu Erkan Yıldırım’la ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkındaki iddialarına ilişkin Binali Yıldırım yeni bir açıklama daha yaptı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuşan Binali Yıldırım, oğlunun ‘biraz meraktan, biraz da iş adamı olarak’ gittiğini öne sürdü.

“Hayır işlerini prensip olarak söylemiyoruz”

Cüneyt Özdemir, Binali Yıldırım’ın sözlerini şöyle aktardı:

“Biraz önce Sn Binali Yıldırım telefonla aradı ve oğlu ile ilgili Venezuella gezisine dair yanlış bir algı oluşturulduğunu belirtti. Oğlunun Venezuella’yı biraz meraktan biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini söyledi.

Heyetten ayrı gayrı Resmi olarak geziye katıldığını kendi imkanları ile kovid ile mücadelede kullanılacak malzeme götürdüğünü (başka ülkelere ziyarete gittiğinde de götürüyormuş) ayrıca çeşitli hayır işlerinde de bulunduğunu belirtti.

Venezuella’daki hayır işlerini ise prensip olarak (genelde) söylemeyi uygun görmedikleri için açıklamasında özellikle belirtmediğini ve diğer açıklamalarla herhangi bir çelişki olmadığını da ekledi. Bir gazeteci olarak bana yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyorum.”