Sedat Peker’in iddiaları sonrası Güldal Mumcu’dan açıklama

Sedat Peker’in Uğur Mumcu cinayetine ilişkin açıklamaları sonrası Güldal Mumcu açıklama yaptı, “Çekin tuğlaları yıkılsın duvar” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı 7. videoda Uğur Mumcu suikastına ilişkin iddialarda bulundu ve Mehmet Ağar’ı işaret etti.

“Çekin tuğlaları yıkılsın duvar”

Peker’in açıklamaları sonrası Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu bir paylaşımda bulundu. “Çekin tuğlaları yıkılsın duvar” diyen Güldal Mumcu, Twitter hesabından şunları kaydetti:

“Senelerdir Uğur Mumcu cinayetinin aydınlatılması için kim ne biliyorsa anlatsın, işin ucu kime dokunuyorsa dokunsun dedik. Bu görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Çekin tuğlaları yıkılsın duvar altında kim kalırsa kalsın.”

Sedat Peker ne dedi?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı 7. videoda Uğur Mumcu suikastına ilişkin iddialarda bulunarak, “Görüşüne katılırsınız katılmazsınız bence şehittir. Namuslu adamdı, şerefli adamdı. Her şeyden önce dürüst adamdı. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Hep terör bölgelerinde terör tarlaları olur, uyuşturucu satışları olur ve silah ticareti. Uğur Mumcu şehit ediliyor olay yerine ilk gelen kim? Saldırıdan sonra olay yerine ilk giden Mehmet Ağar’dır” ifadelerini kullanmıştı.