AKP’li vekil: Erkan Yıldırım cami yapımı için Venezuela’ya geldi

AKP Milletvekili Serkan Bayram, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 7. videosunda AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın uyuşturucu ticaretinin güzergahını değiştirmek için Venezuela’ya gittiğini iddia etti.

Peker videoda “4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela kim gitti? Eski başkanımız Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım… O mal yakalandıktan sonra bu senenin başında, şubat ayında gitti 4 gün kaldı” ifadelerini kullandı.

“Cami yapımı vardı”

Peker’in iddiaları sonrası AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram bir açıklama yaptı. Erkan Yıldırım’ın; Aralık 2020’de, Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti ile birlikte Venezuela’da olduğunu gösteren fotoğrafı paylaşan Serkan Bayram, “Erkan Bey de kendi imkanları ile gelmişti, resmi heyetin içinde değil. Sosyal projeleri vardı. Filistin Camii’nin yapım süreci vardı. Oraya destek olundu. Maarif Vakfı’nın okulunun resmidir, o. Hayırsever iş adamı olarak müteşekkir olduk. Denk geldik, ondan sonra da dönüldü” dedi.

Türkiye-Venezuella Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram’ın, 7 Aralık 2020 tarihinde yaptığı sosyal medya paylaşımında yer alan bir fotoğrafta, Peker’in açıklamalarında işaret ettiği Erkan Yıldırım’ın da olduğu görüldü. “Türkiye Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyetimiz ile birlikte Caracas’ta Türkiye Maarif Vakfı okullarını ziyaret ettik” diyen Bayram’ın mesajı Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği tarafından da paylaşıldı.

“Peker terör örgütü üyesi”

ANKA Haber Ajansı’na konuşan ve Peker’in terör örgütü üyesi olduğunu savunan Serkan Bayram, “Terör örgütü üyesi, ülkemize iktidarımıza bu tip hezeyanlar içinde isnatlarda bulunuyor. Milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir. Bu kimsenin yanına kar kalmaz, çamur at izi kalsın mantığı ile bir yere varılmaz” diye konuştu.