AA’nın kovduğu Musab Turan: İlk defa gazetecilik yaptım

Bakanlara sorduğu “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Soylu’dan daha mı küçük?” sorusunun ardından kovulan Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, “Belki de hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım” dedi.   

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a bir süredir ana gündemde olan Sedat Peker’in Süleyman Soylu’yla ilgili iddialarını soran ve ardından işten çıkarılan Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan, İnstagram hesabından açıklama yaptı.

Turan instegram hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

‘Kardeşim dedi ki seni bu işi yapmak için birileri mi telkin etti?

“Az evvel kardeşim aradı. Dedi ki seni bu işi yapmak için birileri mi telkin etti? Kardeşim bile böyle düşünüyorsa herkes hakkımda kim bilir neler düşünüyor. Sizi temin ederim ki ne fetöyle ne de başka bir yapılanmayla hiçbir ilgim yok. Bir gazeteci olarak gündemde olan bunca iddia varken herkesin devletten bir açıklama beklediğini gördüm.  

‘Hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım’

Devleti o basın açıklamasında iki Bakan düzeyinde karşımda görünce de tüm vatandaşların merak ettiği soruları sordum. Bu açıklamaların ajanslara kalsa yayımlanmayacağını düşündüğümden Instagram’da canlı yayın yaptım ve merak içindeki herkesin cevapları duymasın’ sağladım. Şucu bucu değilim ben. Kısır döngülerden yorulan, ülkede gelecek göremeyen gençlerin hislerine tercüman olmak pahasına, belki de hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım. Soruları sorduğum için asla pişman değilim.”