Türkiye Sedat Peker’i konuşuyor, yandaş medya üç maymunu oynuyor

Yayınladığı videolarda dile getirdiği iddialara günlerdir gündemde olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker günlerdir sosyal medya başta olmak üzere ülke genelinde konuşulan tek konu oldu. Ancak ülkenin gündemi haline gelmiş olan Peker ve iddiaları iktidara yakın yayın organları tarafından adeta yok hükmünde.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere iktidar kaynaklarına dair iddiaları ile adından söz ettiren, youtube üzerinden yayınladığı videoları milyonlarca kişi tarafından izlenen Sedat Peker’e ilişkin yandaş medya suskunluğunu koruyor. Peker’in iddiaları sonrası Soylu suç duyurusunda bulunup, açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Günlerdir pek çok gelişme yayınlanan videolar neticesinde meydana geliyor. Hadi Özışık’ın işine son verildi, kardeşi Süleyman Özışık ve kendisi hakkında soruşturma başlatıldı. Anadolu Ajansı’nın konuyla ilgili sorduğu soru nedeniyle işine son verildi.

Sedat Peker twitterda gündemin ilk sırasında yerini alıyorken milyonlarca okuru olan pek çok yandaş yayın organı konuyu hâlâ haber değeri olarak görmüyor. Milyonlarca okur Peker’in iddialarını ve gelişmeleri takip etmeyi ise sürdürüyor. Ancak bu kez her konuda neredeyse haber metinleri olan büyük ve yandaş yayın organlarından değil alternatif basın ve sosyal medya aracılığı ile takip ediliyor.