Sorduğu soruyla işinden edilen AA muhabiri: Olur da özgürlüğüm elimden alınırsa

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sorduğu “AK Parti, ismi şaibelerle anılan Soylu’dan daha mı küçük?” sorusunun ardından Anadolu Ajansı’nın kovduğu muhabir Musab Turan, yeni bir açıklama yaptı. Turan sosyal medyadan “Sonu ne olursa olsun, bedeli ne olursa olsun ödeyeceğim” dedi.

Bakanlara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yönelttiği soru üzerine işten çıkartılan Turan, sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. 

Gençlere seslenen Turan şunları söyledi:

“Gençler olmasa bu yaşadıklarımdan sonra küserdim bu memlekete. Geçmişine de, geleceğine de, potansiyeline de. Ama bize memleketimizde ölmek yakışır. Buradayız. İnsanlarımızdan, hakkımızdan, mudumuzdan ve katma değer arayışımızdan vazgeçmiyoruz. Türk gençliği dijital dünyanın ‘bulaşıkçıları’ değil ‘oyun kurucuları’ olacak” dedi.

Tutuklanma ihtimali olduğuna da değinen Turan, “Sonu ne olursa olsun, bedeli ne olursa olsun ödeyeceğim. Olmaz ya olur da özgürlüğüm elimden alınırsa starup projeleriniz hakkında mektuplarınızı beklerim. Mektuplaşmak çok keyifli bir meşgaledir” diye yazdı.

Turan, daha önce hazırlıklar yaptığı kuyumculuk ve takı sektöründe girişimlerinin olacağını ima etti.