Saadet Partili Yalman: Mehmet Ağar’ın Saray’da ofisi var

Saadet Partisi Lütfi Yalman; Mehmet Ağar, Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek’in Saray’da ofisinin olduğu yönünde iddialar olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Lütfi Yalman, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Saray’da ofisi olduğunu öne sürdü.

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan Yalman, son günlerde adı sık sık gündeme gelen Mehmet Ağar ile ilgili, “Beştepe’de ofisinin olduğu söyleniyor” iddiasını dile getirdi. Yalman, konuşulanları bir adım daha ileri taşıyarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin de birer ofisi olduğunu söyledi.

“İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar”

Yalman şunları söyledi:

“Devlet Bahçeli’nin Sayın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği laflara ben tahammül edemiyordum zamanında. Hala da bunu kaldıramıyorum. Ama ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi? Bu sorunun cevabını bulamıyorum. Devlet Bahçeli’nin ve Doğu Perinçek’in hükümetin ve Tayyip beyin yanında yer almasını ve desteklemesinin ne olduğunu bilemiyorum. Bir açıklama yapmak lazım. İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı’nın devletteki atamalar konusunda yer yer rahatsız olabileceği kanaatindeyim. Bu siyasi değil, şahsi düşünce. Elbetteki rahatsız olduğu taraflar vardır. Zaman zaman bazı bilgiler geliyor. Doğu Perinçek’in, Devlet Bahçeli’nin Hatta Mehmet Ağar Bey’in bile Beştepe’de ofislerinin olduğu söyleniyor. Böyle iddialar var. Bunlar, değişik siyasi ortamlarda söyleniyor ve konuşuluyor.”