Özışık kardeşlerin ofisinde arama yapıldı - Yaziyor.Org

Özışık kardeşlerin ofisinde arama yapıldı

Özışık kardeşlerin sahibi olduğu İnternethaber isimli siteye ait ofiste polisler tarafından arama yapıldı, “Şüpheli şahısların kullanımında olan telefonlara ve dijital materyale el konuldu” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Gazeteci Hadi Özışık ve Süleyman Özışık kardeşlerin haber sitelerinin İstanbul’da bulunan merkezinde polis arama yaptı.

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen aramada, Özışık kardeşlere ait olduğu belirtilen bilgisayar ve cep telefonlarına el konuldu. Dijital materyallerin incelenmek üzere Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.

Çalışmaların tamamlandığı, iki isim hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.

“Şüpheli şahısların kullanımında olan telefonlara ve dijital materyale el konuldu”

Konuya ilişkin İstanbul Emniyeti tarafından paylaşılan bilgi notunda şu ifadeler yer aldı:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 21.05.2021 tarihli talimatına istinaden şüpheliler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın sahibi olduğu Ataşehir adresli ‘İnternethaber’ isimli iş yerinde arama yapılmış; arama sonucunda şüpheli şahısların kullanımında olan telefonlara ve dijital materyale el konulmuş olup iş yeri aramasında başkaca suç ve suç unsuruna rastlanmamıştır.