MHP: İktidar ortağı değiliz

Saadet Partisi cephesinden gelen ‘Devlet Bahçeli’nin Saray’da ofisi var’ iddialarına cevap veren MHP’li Semih Yalçın, iktidar ortağı olduğu iddialarını reddetti, “”Yeni yönetim modelinin oluşum ve yerleşmesine en büyük katkıyı sunan parti MHP’dir” dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Lütfi Yalman’ın; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Saray’da ofisi olduğunu şeklindeki açıklamasına MHP’den cevap geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Saadet Partili Lütfi Yalman’ın gerçekleri saptırdığını söyleyerek partisinin, AKP’den herhangi bir talebinin olmamasının yanında hükümetin ya da bir koalisyonun parçası olmadığını söyledi.

“Yeni yönetim modelinin oluşum ve yerleşmesine en büyük katkıyı sunan parti MHP’dir”

MHP’nin, ‘Türkiye’nin bütünlüğü ve bekası’ için hareket ettiğini söyleyen Yalçın, partisinin AKP ile uzlaştığını belirterek, “MHP de bu isabetli gidişi desteklemektedir. Üstelik yeni yönetim modelinin oluşum ve yerleşmesine en büyük katkıyı sunan parti MHP’dir. Bütün yalın hakikatlere rağmen partimizi hedefe koyan L. Yalman’ın dile getirdiği türden kara propaganda yöntemleri, alenen FETÖ destekçiliğidir. Lütfü Yalman’ın iktidardan nemalanma ve iktidar ortaklığı iddiası da külliyen yalandır” şeklinde konuştu.

“Ortada bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yoktur”

Yalçın, iktidarla herhangi bir pazarlıkta bulunmadıklarını, “MHP’nin iktidardan en küçük talebi veya icra erkine yönelik en ufak yönlendirmesi veya pazarlığı asla söz konusu olmamıştır. Ortada bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yoktur ve ne Cumhurbaşkanlığı makamının ne de bakanlar kurulunun tasarruflarında MHP’nin en küçük bir dahli bulunmamaktadır. Cumhur İttifakı; Türkiye’nin bekasını, birliğini ve istikrarını muhafaza etmeyi esas alan bir siyasi mutabakat ürünüdür ve iktidar ortaklığı değildir” şeklinde ifade etti.